KYK KREDİ VE BURS BAŞVURULARI BAŞLADI

Tarih: 19 Kasım 2022 Cumartesi 14:21

KYK burs ve kredi başvurusu yapan üniversite öğrencilerine eğitim hayatlarında maddi destek sağlıyor. KYK burs başvurusu, e Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor ve başvuru 17 Kasım tarihinde sonra erecek.Üniversite yerleştirme sınavında sayısal, sözel, eşit ağırlık ve dil puanında ham puan bazında ilk 100’e giren öğrencilere normal burs tutarının üç katı burs verilecek.

KYK burs başvurusu ve öğrenim kredisi başvurusu ile maddi destek almak isteyen öğrenciler işlemlerine başladı. KYK burs başvurusu, e Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor ve başvuru 17 Kasım tarihinde sonra erecek. KYK burs başvursu ve kredi başvurusu sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek


Etiket: kyk, başvuru, öğrenci


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 

 
 
  
 

 

Tarsus Son Saat | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. tarsussonsaat.com © Copyright 2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA