VGM BUR BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

Tarih: 22 Kasım 2022 Salı 13:17

VGM burs başvurusu yükseköğrenim ile devam ediyor. Üniversite eğitimi sırasında maddi desteği almak isteyen öğrenciler 21 Kasım ile 30 Kasım 2022 arasında VGM burs başvurusu gerçekleştirebilecek. Burs almaya hak kazanan öğrencilere aylık 650 TL her ayın 10’una kadar banka hesaplarına yatırılacak.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından öğrencilere maddi destek olarak verilen karşılıksız burs için başvuru kurumun resmi sitesi üzerinde gerçekleştirilecek. Burs almaya hak kazanan öğrencilere burs okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenecek.

VGM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

* 2022 – 2023 öğretim dönemi Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursu için başvurular 21 Kasım – 30 Kasım 2022 tarihleri arasında alınacak.

* Başvurular www.vgm.gov.tr üzerinden form doldurulmak suretiyle alınacak.

* Giriş Ekranında “T.C. Kimlik Numarası”, “Ad”, “Soyad”, Doğum Tarihi”, “Baba Adı”, “Kimlik Türü”, “Nüfus Cüzdanı/TC Kimlik Kartı Seri – No” alanları ile “Güvenlik Doğrulama” ve “Kişisel Verilerin İşlenmesine dair Açıklama Metni” alanları yer almaktadır.

* Giriş Ekranındaki alanların tamamı büyük harfler ile doldurulmalıdır.

* Ancak bu alanlara girilen nüfus bilgileri öğrencinin nüfus cüzdanındaki/kimlik kartındaki bilgiler ile aynı olmalıdır.

VGM BURS BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI

Yükseköğrenim bursu hem TC vatandaşı öğrencilere hem de yabancı uyruklu öğrencilere verilecek.

VGM Yükseköğrenim Bursu için başvurular 21 Kasım 2022 ile 30 Kasım 2022 arasında alınacak.

VGM Yabancı Uyruklu Öğrenci Yükseköğrenim bursu için ise 21 Kasım 2022 ile 30 Kasım 2022 tarihleri arasında başvuru gerçekleştirmek gerekiyor.


Etiket: vgm, burs, öğrenci


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 

 
 
  
 

 

Tarsus Son Saat | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. tarsussonsaat.com © Copyright 2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA