KYK BURS VE KREDİ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Tarih: 6 Aralık 2022 Salı 11:47

KYK kredi ve burs başvuru sonuçları için bekleyiş devam ediyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) öğrenim kredisi ve burs başvurularında verilen ek sürenin sona ermesinin ardından, gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Adaylar, KYK burs sonuçları ile ilgili detayları merak etti. KYK burs sonuçları için değerlendirme sürecinin ardından sonuçların açıklanmasıyla tahsis süresi başlamış olacak.

KYK burs başvuru sonuçlarında geri sayım başladı. Öğrenim kredisi ve burs başvurusunda bulunan üniversite öğrencileri burs sonuçları için gözünü, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na çevirdi. Sonuçları bekleyen adaylar, KYK kredi ve burs sonuçları detaylarını araştırmaya başladı. Geçtiğimiz yıl KYK burs başvuruları 10 Kasım'da sona ermiş, sonuçlar ise 15 Aralık 2021 tarihinde ilan edilmişti. Burs ve kredi başvuru sonuçları, 12 farklı kamu kurumunun değerlendirmesinin ardından açıklık kazanacak. Peki, KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı mı? GSB ile 2022 KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK burs başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihe ilişkin resmi açıklama henüz gelmedi. Ancak geçtiğimiz yıl KYK burs başvuruları 10 Kasım'da sona ermiş, sonuçlar ise 15 Aralık 2021 tarihinde ilan edilmişti. Bu tarihler baz alındığında bu sene de başvuru sonuçlarının aralık ayının son haftasında açıklanması ön görülüyor.


Etiket: kyk, başvuru, öğrenci, sonuç


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 

 
 
  
 

 

Tarsus Son Saat | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. tarsussonsaat.com © Copyright 2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA